Bağış

Hollanda yasalarına uygun olarak kurulan Haarlem merkezli Sufi Yolu, Mevlana ve Horasan Erenlerinin dostu Vakfı, kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur.

Sufi Yolu, Mevlana ve Horasan Erenlerinin dostu Vakfı’nın tüm gelirleri bağışlar ve kitap satışları ile karşılanmaktadır. Bu nedenle Sufi Yolu’nun gelişmesi ancak sizlerden gelecek bağışlarla mümkün olacaktır.

Yürüyüş (trekking) ve bisiklet yollarının yapımı, bakımı, geliştirilmesi için gerekli olan ekipman, malzeme ve giderlerin karşılanmasında kullanılacak olan yardımlarınız için teşekkür ederiz.

Kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları yapan ya da yapmayı düşünen şirketler e-posta aracılığıyla irtibata geçebilirler.

Nakdi yardımların dışında Sufi Yolu güzergahının işaretlemesi için gerekli olan boya, boya malzemeleri ve tabela gibi malzemeleri hibe edebilirsiniz. Websitelerimizin yapımında destek olabilirsiniz. Tanıtım çalışmalarımıza katkıda bulunabilirsiniz ama en güzeli rehber kitabımızla Sufi Yolunu yürüyerek hızlı bir şekilde canlanmasını sağlayabilirsiniz.

Nakdi yardımlarınızı Paypal veya Kredi kartı ve Avrupada kullanılan ödeme metodları (Ideal, Bancontact, Sofort Banking, SEPA, EPS, Giropay, Carte Si, Cartes Bancaires, vb.) ile Mollie üzerinden yapabilirsiniz.

PAYPAL
Mollie Kredi kartı, İdeal, Sofortbanking, Bancontact vs. kullanabilirsiniz.

Donate

İrtibat ve destek noktası:

Sufi Yolu üzerinde halihazırda bürosu olan ve Sufi Yolu üzerinde yürüyerek veya bisikletle seyahat eden Sufi Yolu parendelerine lojistik destek verebilecek olan gönüllü irtibat ve destek noktaları konusunda yardımcı olabilecek olan gönül dostlarına ihtiyacımız var.

Sufi Yolu Muhafızları:

Sufi Yolu üzerinde belirli noktalarda Sufi Yolu’nun ortalama 10 kilometre işaretlenmesi, bakımı ve onarımını yapabilecek ve/veya Sufi Yolu üzerindeki türbe, yatır gibi yerlerin bakımı ile ilgilenebilecek Sufi Yolu Muhafızlarını arıyoruz. Gönüllülük esası ile çalışan bu sisteme dahil olmak isteyenler işaretleme, bakım ve onarım yapmak istedikleri bölgeyi yazmaları ve neden Sufi Yolu muhafızı olmak istediklerini açıklayan bir dilekçeyi sufitrail@gmail.com email adresine göndermeleri gerekiyor.

Türbe, yatır vs. yerlerin bakımı ile uğraşmak isteyen dostlarımızın bize bulundukların yerin bilgileri ve neden Sufi Yolu muhafızı olmak istediklerini açıklayan bir dilekçeyi sufitrail@gmail.com email adresine göndermeleri gerekiyor.