Op volledig scherm weergeven

See full screen


Sufi Yolu güzergahı İstanbul’da Eyüp Sultan’da başlıyor ve İstanbul içindeki 14 kilometrelik yürüyüş sonunda Yenikapı İDO terminalinden feribotla Yalova’ya devam ediyor.

Yalova ilinde sırasıyla Samanlı, Akköy, Kaplıca, Gökçedere, Kurtköy ve Güneyköy’e uğruyoruz.

Bursa ilinde Hamzalı, Orhangazi, Cihanköy, Yeniköy, Üreğil, Çakırlı, Keramet, Bayındır, Mahmudiye, Orhaniye, İnikli, Elbeyli üzerinden İznik’e ulaşıyoruz. İznik sonrası Çamdibi, Hocaköy, Çiçekli ve Kaynarca.

Bilecik ilinde Bereket, Düzmeşe, Osmaneli (Lefke), Günüören, Bayırköy, Vezirhan, Zobran, Kuyubaşı üzerinden Bilecik merkez. Sonrasında Yeniköy, Küre, Söğüt, Kızılsaray, Savcıbey, Hayriye, Rızapaşa ve Yeşilyurt üzerinden Eskişehir’e devam.

Eskişehir ilinde Uludere, Eğriöz, Alınca, Tepebaşı, Eskişehir merkez, Odunpazarı, Yukarı Çağlan, Süpren, Karapazar, Sarayören, Taşlıköy, Ayvalı, Aslanbeyli, Seyitgazi, Örencik, Sancar, Sarıcailyas, Şükranlı, Çukurca, Yazılıkaya, Ağlarca, Han ve Başara üzerinden Afyon iline devam ediyoruz.

Afyonkarahisar ilinde Muratkoru’dan başlayarak Gökçeyaka, Labalalar, Sığracık, Gömü, Tabaklar, Emirdağ, Soğukkuyu, Karacalar, Emirdede, Yapraklı, Kemerkaya, Avdan, Güney, Yürük Karacaören, Taşlıdere, Nusratlı, Taşağıl, Bolvadin, Çay, Pınarkaya, Çayırpınar, Eber, Deresinek, Yakasinek, Doğancık, Yeşilçiftlik, Sultandağı, Kırca, Dereçine, Çamözü ve Akbaba üzerinde Sufi Yolu üzerindeki son il olan Konya iline ulaşıyoruz.

Konya ilinde Değirmen köyü ile başlıyoruz ve üzerinden Ulupınar, Yeniköy, Sarayköy, Atakent, Akşehir, Savaş, Engili, Ilıcak, Çamlı, Çakıllar, Yaylabelen, İlyaslar, Karaağa, Çınaroba, Doğanhisar, Başköy, Aşağı Çığıl, Yukarı Çığıl, Belekler, Hamitler yaylası, Hamitler, Derbent, Mülayim, Salahattin, Başarakavak, Küçük Muhsine, Tatköy, Sille ve Sarayköy üzerinden Konya merkez ve Mevlana türbesi.

Toplam 801 kilometrelik yürüyüş ve bisiklet zevki. Sufi Yolu Parende Pasaportunuzu hemen edinerek Sufi Yolu’nu arşınlayın.