Vakti şerifler hayrola, hayırlar fethola, ŞERLER DEF OLA! 

Niyazımız dergâh-ı izzetinde kabul ve makbul ola. 

Ey Allah (c.c.)’ım! 3’ler, 7’ler, 40’lar yüzü suyu hürmetine 

Bu Sufi Yolu yürüyüşçülerine kuvvet ve manevî neşe bahşet.

Sufi Yolu’nun cazibesi özellikle Anadolu’nun doğal çeşitliliği ve halkının misafirperverliğinde yatmaktadır. Bu güzellikleri keşfetmeniz için olağanüstü bir kondisyon veya çaba gerekmeden Anadolu’nun yüksek tepelerini ve güzel ova ve derelerini aşarsınız. 

Bu yalnız tüm rotayı bir kerede aşacaklar için geçerli. Bazı yerlerde, örneğin, Emirdağ’dan Emirdede’ye çıkışı ilk günde yapacaksanız yorulacağınızdan emin olabilirsiniz. Yol boyunca antik Frigler, Romalılar, Bizans, Osmanlılar ve modern Türkiye’nin gizli hazinelerini keşfedeceksiniz. Horasan erenleri ile tanışacaksınız, kucaklaşacaksınız. Şeyh Medeni’den Şeyh Edebali’ye, Sucaddin Veli’den Nasrettin hocaya, Hacı Haydar Sultan’dan Mevlana’ya büyük Sufilerle hemhal olup aşk yolunda ilham bulacaksınız.

Sufi Yolu Türkiye kesiminde İstanbul’dan Konya’ya işaretli rota yaklaşık 801 km uzaklıktadır. Yürüyüş hızınıza bağlı olarak ortalama 40 günde yürüyebilirsiniz.

Your Title Goes Here

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Click Here

No Results Found

The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.